Szabó Kimmel nemet mondott Vidnyánszkynak
Bár Vidnyányszky Attila dolgozott volna Szabó Kimmel Tamással, a Nemzeti Színház színésze nemet mondott az igazgatónak - értesült a Magyar Nemzet.
Bár Vidnyányszky Attila dolgozott volna Szabó Kimmel Tamással, a Nemzeti Színház színésze nemet mondott az igazgatónak - értesült a Magyar Nemzet.
Elkezdte a jövő évadra szóló szerződtetési tárgyalásokat a társulat tagjaival szerdán Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház leendő vezetője. Hárman jelezték már korábban, hogy az igazgatóváltást követően távoznak a Nemzeti Színháztól: Kulka Jánosról, László Zsoltról és Péterfy Boriról tudható, hogy a jövő évadtól máshol folytatják pályájukat.
Alföldi Róbert és csapata az utolsó pillanatig hitt benne, hogy megnyerheti a Nemzeti Színház igazgatói posztjára kiírt pályázatot. Gálos Orsolya, a Nemzeti Színház kommunikációs vezetője beszélt a szinhaz.hu-nak a háttérben zajló eseményekről.
Szabó Kimmel Tamás még nem döntötte el, marad-e a Nemzeti Színházban, meg szeretné várni a Vidnyánszky Attilával való beszélgetést. A Magyar Narancsnak adott interjújában ugyanakkor arról is beszélt, hogy számára az egész itthoni rendszer kezd visszataszító válni, illetve hogy még szeretne világot látni.
Február végéig a Nemzeti Színház összes művészével találkozik a leendő igazgató, Vidnyánszky Attila, aki a Népszava online kiadásában olvasható interjúban arról is beszélt, hogy Debrecenből több színészt is elhív a Nemzetibe, háromnak már szólt is. Azt is kérte, hogy az évad végére tervezett Mephisto című előadás már ne szülessen meg.
L. Simon László már a szar szagát sem érzi, viszont lett neki kollektív tudata. Készen kapta, a szagát ennek sem érzi.
Határozott elképzelései vannak L. Simon László kultúráért felelős államtitkárnak azzal kapcsolatban, hogy mi történjen a Pesti Magyar Színházzal - mondta a politikus a Heti Válasznak adott interjújában. Vidnyánszky Attila kinevezéséről azt mondta, nem az volt a kérdés, hogy kinek a vezetésével lesz jobb a Nemzeti.
A Nemzeti Színház távozó igazgatója szerint félelem és fájdalom várja az intézmény új vezetőjét, Vidnyánszky Attilát, akivel beszélt már, de nem gratulált neki. Alföldi Róbert a Népszabadságnak adott interjúban azt mondta: a rendezéseit nem tiltja le, mert a szűkszavú nyilatkozatokból arra lehet következtetni, hogy a legtöbbet úgyis leveszik műsorról.
Alföldi Róbert és Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház jelenlegi és jövőbeni vezetője csütörtökön Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter meghívására érkezett a tárcához, hogy az átadás-átvételről egyeztessenek - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
A két művészeti akadémia közötti harcot nem lezárja, hanem fenntartja az a jelenlegi helyzet, hogy a Magyar Művészeti Akadémia köztestület lett, amelyet kétharmados törvény véd - mondta a Heti Válasznak a második Orbán-kormány lépéséről az első Orbán-kormányban még miniszteri pozíciót viselő Rockenbauer Zoltán kultúrpolitikus.
Jordán Tamás, a Nemzeti Színház egykori igazgatója még öt évet biztosan adott volna Alföldi Róbert színházának, hogy látni lehessen, mi lesz abból, amit "ilyen jól elindított" - mondta a rendező a hir6.hu megyei hírportálnak adott interjújában.
Bár László Zsolt Vidnyánszky Attilának köszönhetően került a Nemzeti Színházhoz, nem szeretne egy közösség lerombolásához asszisztálni, ezért 95 százalék, hogy otthagyja a teátrumot - mondta el a Nol TV-nek adott interjújában.
Akár hármasban is beszélgethetett volna Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház júliustól kinevezett igazgatója és Verebes István színész-rendező az ATV reggeli műsorában Rónai Egonnal, mégis másképp alakult. Emberi gesztusok hiánya csúsztatta oda a műsort, hogy bár mindkét interjúalany esetében a magyar színházi élet volt a téma, erről végül nem együtt, hanem egymás után beszéltek. A műsor főszerkesztője szerint a két interjúalany a műsor előtt nem beszélgetett egymással, Vidnyánszky pedig nem viselkedett megalázóan.